Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Ke stažení > Patroni prozkoumali městskou hromadnou dopravu

Patroni prozkoumali městskou hromadnou dopravuVyvěšeno: 14. 6. 2024
Sejmuto:
Evidenční číslo: 35-2024

20240614_094614 s log.jpgPatroni prozkoumali městskou hromadnou dopravu

Patroni ze 4. ZŠ Most se v rámci našeho projektu MOST k přírodě se v pátek
14. června 2024 podívali, jak funguje městská hromadná doprava, navštívili DOPRAVNÍMU PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova se zabývá provozem autobusové a tramvajové hromadné dopravy v oblasti Mostu a Litvínova. V současné době provozuje autobusovou a tramvajovou hromadnou dopravu na 29 linkách. Jejich linky spojují různé části měst a umožňují pohodlnou dopravu pro obyvatele i návštěvníky. 

Patroni tak měli jedinečnou možnost nakouknout, jak takový provoz funguje. V rámci exkurze se jich ujaly zkušené pracovnice Dopravního podniku, které je provedly celým areálem. Patroni viděli čerpací stanici, kde se opravují autobusy a tramvaje, podívali se na myčku
autobusů a vyzkoušeli si, jaké je to např. přehodit výhybku na 20240614_092714 s log.jpgtramvajovém pásu. Velkou zajímavostí pro ně byla i prohlídka tramvajové garáže, kde se musí řadit tramvaje podle toho, jak vyjíždí do města.

V průběhu prohlídky se Patroni dozvěděli spoustu zajímavých informací např. že, v Dopravním podniku pracuje cca 400 zaměstnanců, že má cca 70 busů a 70 tramvají, 40 převozních sanitek a 2 Taxíky Maxíky. Z hlediska bezpečnosti byli Patroni poučeni, že chodci nemají přednost před tramvají, jelikož její brzdná dráha je velká a není možné, i když jede malou rychlostí, aby včas zabrzdila.

Patroni měli na průvodkyně nejrůznější otázky – mimo platového ohodnocení jednotlivých profesí, je zajímalo kolik stojí reklama na autobusu, kolik stojí jeden autobus (cca 8 až 9 milionů korun), a jaké zajímavé věci se našli v dopravních prostředcích (např. se jednalo o křovinořez, televizi nebo třeba zubní protézu).

Děkujeme zaměstnancům DOPRAVNÍMU PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s. za velmi zajímavé informace, které našim Patronům předali a byli trpěliví při zodpovídání zvídavých dotazů.

Sledujte nás na www.mostkprirode.cz a https://www.instagram.com/ekocentrummost/

Projekt je realizován pod záštitou primátora města Mostu a současně podpořen Statutárním městem Most a společností Nadace ORLEN Unipetrol.

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s., Most 

Foto: archiv ECM

Zpět na přehled
Naposledy změněno: 14. 06. 2024 13:52