Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Naši partneři

Naši partneři

ORLEN Unipetrol a.s.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. Skupina Unipetrol provozuje 2 rafinérie s roční konverzní kapacitou 8,7 milionu tun ropy, 3 polyolefinové jednotky s roční kapacitou 595 tisíc tun, etylenovou jednotku s roční kapacitou 544 tisíc tun.

Severní energetická a.s.

Spravuje těžební lokalitu Československá armáda (ČSA) včetně homogenizační drtírny a Úpravny uhlí Komořany. Zastřešuje také společnost Důl Kohinoor a.s., která provádí hlubinnou těžbu v bočních svazích lomu ČSA. V lomu se nachází nejkvalitnější hnědé uhlí v ČR se zásobami až na sto let. Jeho dobývání je však omezeno usnesením vlády z roku 1991 o územních limitech těžby. Těžba uhlí v této lokalitě proto bude ukončena pravděpodobně v roce 2024.

Vršanská uhelná a.s.

Zajišťuje těžbu hnědého uhlí v lokalitě Vršany v centrální části Severočeské hnědouhelné pánve. Disponuje uhelnými zásobami s nejdelší životností v České republice v rámci stávajících územních limitů. V roce 2013 uzavřela smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady s energetickou společností ČEZ, čímž si zajistila odbyt uhlí až do vyčerpání zásob, tedy na zhruba čtyřicet let.

Severočeské doly a.s.

Svou těžební činnost provozují v Severočeské hnědouhelné pánvi na dvou odloučených lokalitách Tušimice a Bílina. Doly Bílina jsou producentem nízko sirnatého tříděného a energetického uhlí. Doly Nástup Tušimice produkují především energetické uhlí. Společnost ročně produkuje řádově 23 mil. tun uhlí a je největším producentem hnědého uhlí v České republice. Severočeské doly a.s. jsou významným akcionářem Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí a.s., jenž provádí aplikovaný výzkum v oborech nezbytných pro rozvoj hnědouhelného hornictví. 

Město Most

Město Litvínov

Město Krupka

Město Teplice