Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Ke stažení > Patroni z 1. ZŠ Most navštívili sběrný dvůr

Patroni z 1. ZŠ Most navštívili sběrný dvůrVyvěšeno: 10. 10. 2023
Sejmuto:
Evidenční číslo: 87-2023

20231009_093535.jpgPatroni z 1. ZŠ Most navštívili sběrný dvůr

V pondělí 9. října 2023 za deštivého počasí proběhla další akce environmentálního projektu MOST k přírodě. Třeťáci z 1. ZŠ Svážná v Mostě navštívili sběrný dvůr. Akce byla realizována ve spolupráci s TS Most.

V úvodu byli Patroni informováni, proč je takový sběrný dvůr ve městě potřeba, a jaký odpad sem lze přivést. Dále jim bylo vysvětleno, že sběrný dvůr slouží zdarma k převzetí odpadů, z domácností od občanů s trvalým bydlištěm na území statutárního města Mostu, které nelze odložit do popelnic nebo středních kontejnerů, a to z důvodu větších rozměrů nebo z důvodu nebezpečnosti odpadu. Patroni prošli postupně celý sběrný dvůr a byli poučeni, co se kam odkládá.

20231009_091157.jpgProhlídka sběrného dvora se tentokrát musela obejít bez popelářského vozu, ale i tak nepřišli Patroni zkrátka. V průběhu jejich návštěvy přijelo několik plných aut, kteří přijeli vyložit svůj náklad např. suť ze stavby domečku, posekané větve ze stromů a keřů nebo starý nábytek. Patroni bedlivě sledovali, kolik takové auto váží před a po vyložení nákladu. Oni sami si jako třída spolu s paní učitelkou a asistentkou váhu zkusili, a zjistili, že váží 1 010 kg.

Další akce čeká Patrony z 15. ZŠ Most – výsadba květin v centru města.

Sledujte nás na www.mostkprirode.cz a https://www.instagram.com/ekocentrummost/

Projekt je realizován pod záštitou primátora města Mostu a současně podpořen Statutárním městem Most a společností ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s., Most 

Foto: archiv ECM

Zpět na přehled
Naposledy změněno: 10. 10. 2023 7:02