Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Ke stažení > Macešky kam se podíváš aneb další Patroni sázeli

Macešky kam se podíváš aneb další Patroni sázeliVyvěšeno: 20. 10. 2023
Sejmuto:
Evidenční číslo: 90-2023

20231020_100247_log.jpgMacešky kam se podíváš aneb další Patroni sázeli

Patroni z 15. ZŠ v pátek 20. října sázeli macešky do záhonů ve středu města. Půjdete-li cestu kolem divadla či hotelu Cascade, můžete se přesvědčit, že se jim výsadba opravdu povedla. A byla to pořádná dřina! Sázení na podzim je těžší vzhledem k počasí oproti létu. Výsadba proběhla v rámci našeho environmentálního projektu MOST k přírodě.

Na začátku výsadby paní Nevyhoštěná z Technických služeb Most (dále TS), která má „pod palcem“ zeleň v Mostě, Patronům vysvětlila, jak se TS starají o zeleň ve městě a že se jedná o péči po celý rok – tedy nejen jarní a podzimní výsadby. Dále Patronům představila květiny, které budou sázet a také, jak se o ně poté budou TS starat.

20231020_102140_log.jpgPoté Patroni dostali pracovní rukavice a lopatky a pustili do výsadby. Pomocnou ruku jim nabídly i zahradnice z TS, které na třeťáky dohlíželi, aby květiny sázeli tak, jak se má. Patronům šla práce pěkně od ruky, i když to nebylo vzhledem k podzimnímu počasí vůbec jednoduché. Bláto bylo všude a lepilo se na rukavice, boty i lopatky. Za necelé dvě hodiny vysadili Patroni cca 500 macešek. I přes nepříznivé počasí se Patroni do práce pustili s vervou sobě vlastní a mohou být na sebe právem hrdí. Děkujeme pracovníkům TS, které Patronům opět umožnili zvelebit část města.

Poslední akce v tomto roce čeká Patrony z 18. ZŠ Most – umístění vlastnoručně vyrobeného krmítka, které spojíme s ornitologickou vycházkou.

Sledujte nás na www.mostkprirode.cz a https://www.instagram.com/ekocentrummost/

Projekt je realizován pod záštitou primátora města Mostu a současně podpořen Statutárním městem Most a společností ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s., Most 

Foto: archiv ECM

Zpět na přehled
Naposledy změněno: 20. 10. 2023 13:58