Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Ke stažení > Patroni se vydali na skládku

Patroni se vydali na skládkuVyvěšeno: 22. 5. 2024
Sejmuto:
Evidenční číslo: 27-2024

20240522_092237_log.jpgPatroni se vydali na skládku

Patroni ze 4. ZŠ a 8. ZŠ se společně vydali 22. května 2024 na další z řady exkurzí, tentokrát se podívali na Skládku CELIO. Během této zajímavé prohlídky se dozvěděli mnoho informací o zpracování a třídění odpadu na Mostecku. Exkurze proběhla v rámci našeho projektu MOST k přírodě.

Ač nám během exkurze počasí moc nepřálo, přesto měli Patroni možnost nahlédnout do všech míst, kde končí odpad, který vyprodukují naše domácnosti.

Průvodce jim nedělal nikdo jiný, než p. ředitel Ing. Karel Šašek, Ph.D., DBA, který jim ukázal, jak se odpad třídí a co se s ním na skládce vlastně děje. Patroni se v průběhu exkurze také dozvěděli, jaké další využití mohou mít odpady z domácností. Dále byli upozorněni na to, že si obyvatelé mnohdy pletou žluté kontejnery s černými a končí v nich všechny druhy odpadu. Patrony zajímalo, co se děje s odpadem, který se na třídicí lince vytřídí a nedá se už použít. Bylo jim názorně ukázáno, že takový odpad se rozdrtí a udělají se z něj granule/peletky, které se používají pro energetické využití. 

Proč je třídění odpadu důležité?

Třídění odpadu má mnoho pozitivních dopadů na životní prostředí. Pomáhá snižovat množství odpadu na skládkách a umožňuje recyklaci materiálů.

Věříme, že exkurze na skládce povede nejen Patrony k zodpovědnému nakládání s odpady.

Děkujeme panu řediteli Ing. Šaškovi, Ph.D., DBA za vyčerpávající informace o odpadech a zároveň i DOPRAVNÍMU PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., který naše Patrony dovezl na místo exkurze.

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s., Most 

Foto: archiv ECM

Zpět na přehled
Naposledy změněno: 22. 05. 2024 13:45