Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 1. ledna startuje Veganuár

1. ledna startuje VeganuárDatum konání:
1.1.2024

dhdwjV3CjDDCfn9t.jpg1. ledna startuje Veganuár

Veganuár vyhlašuje každoročně britská nezisková organizace, která propaguje veganství a vzdělává tím, že povzbuzuje lidi, aby následovali veganský životní styl během měsíce ledna.

Založili ji Jane Land a Matthew Glover, první akce se konala v lednu 2014. V roce 2015 projekt registroval 12 800 registrací. Odtamtud počet registrací vzrostl na 513 663 v roce 2021. Od začátku akce v roce 2014 se účast každým rokem více než zdvojnásobila. Do kampaně 2020 se přihlásilo 400 000 lidí. Kampaň odhadla, že to představuje ekvivalent oxidu uhličitého 450 000 letů a životů více než milionu zvířat. Veganuary může také odkazovat na událost samotnou.

Jméno ,,Veganuary" je přeloženo z ,,vegan" + ,,leden".

Veganuár je crowdfundingová kampaň, jejímž cílem je každý leden vydat výzvu propagující veganské stravování po celý měsíc.

Účastníci se zaregistrují online a obdrží ,,startovací sadu" ke stažení a denní e-maily s podporou. Je jim nabídnuta online ,,veganská startovací sada" s průvodci restauracemi, adresáři produktů a databází receptů.

Účastníkům se také doporučuje sdílet obrázky a recepty na sociálních sítích, což vytváří pocit komunity a sděluje poselství, že veganství je snadné a zábavné.

https://www.enviweb.cz