Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 10. prosince - Mezinárodní den práv zvířat

10. prosince - Mezinárodní den práv zvířatDatum konání:
10.12.2023

security-3288468_640.jpg10. prosince - Mezinárodní den práv zvířat

Lidé, kteří sdílejí planetu se všemi druhy různých tvorů, někdy potřebují připomenout, že zvířata si zaslouží, aby se s nimi zacházelo důstojně, s respektem a péčí. Ochrana práv zvířat na život bez újmy, krutosti a zanedbávání může totiž pomoci vytvořit soucitnější a spravedlivější svět pro všechny.

Ať už chlupatá nebo šupinatá, teplokrevná nebo chladnokrevná, na zemi, ve vzduchu nebo v moři - všechna zvířata na Zemi si zaslouží spravedlivé a ohleduplné zacházení.

Historie Mezinárodního dne práv zvířat

Přestože Organizace spojených národů v roce 1948, po druhé světové válce, učinila prohlášení o lidských právech, dodržování práv zvířat na planetě je i nadále problémem. O desítky let později se nápad oslavit a zvýšit povědomí o právech zvířat změnil na Mezinárodní den práv zvířat.
Tato planeta je domovem nás všech tvorů. Nejen, že se potřebujeme navzájem, aby naše rozmanité ekosystémy mohly prosperovat, ale měli bychom si vážit všech jedinečných a zajímavých zvířat, která s námi žijí jednoduše kvůli jejich krásným spletitostem, které tvoří přírodu.
 
Jak oslavit Mezinárodní den práv zvířat
Připojte se a mluvte za ty, kteří nemají svůj vlastní hlas, a zapojte se do Mezinárodního dne práv zvířat některým z těchto způsobů:
  • Naučte děti o právech zvířat - Ať už jde o rodiče, učitele, prarodiče nebo přátele, ti, kteří mají na děti vliv, mohou využít tento čas a naučit je, jak si vážit a respektovat zvířata na světě. Možná využijte Mezinárodní den práv zvířat jako motivaci k hovořit o ochraně přírody, dozvědět se o zvířatech, která jsou na seznamech ohrožených nebo ohrožených druhů, a vyzkoušet si způsoby, jak být ke zvířatům a životnímu prostředí šetrnější.
  • Staňte se dobrovolníkem ve skupině pro práva zvířat - Ať už jde o místní charitativní organizaci, nebo mezinárodní organizaci, která se snaží zabránit únikům ropy v oceánech, nebo se zapojuje do organizace PETA, Mezinárodní den práv zvířat je dokonalým katalyzátorem práce na pomoc zvířatům. Přispějte, bojkotujte společnost, která provádí testování na zvířatech, nebo uspořádejte akci na zvýšení povědomí o právech zvířat na počest tohoto dne.
https://www.enviweb.cz