Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 20. ledna - Den venkovních procházek

20. ledna - Den venkovních procházekDatum konání:
20.1.2024

winter-6024017_640.jpg20. ledna - Den venkovních procházek

Od té doby, co si lidé zvykli žít uvnitř, je pro ně potěšením vyjít ven na procházku na čerstvý vzduch. S cílem připomenout lidem, aby zůstali aktivní a užívali si čerstvého vzduchu, nabízí Den procházek skvělý důvod, proč udělat něco pro zdraví a strávit nějaký čas v přírodě.

Dát jednu nohu před druhou by se mohlo zdát jako něco naprosto přirozeného, co lze udělat bez přemýšlení. A z velké části je! Ale někdy, v dnešním světě práce u stolu, zírání do počítače nebo stání u práce v maloobchodě či restauraci, může být těžké dostat se ven a rozhýbat nohy.
Ideální čas na to, abyste si zacvičili a nadechli se čerstvého vzduchu. Den procházky venku nabízí motivaci potřebnou k tomu, abyste se dostali ven a hýbali se!

Historie Dne venkovních procházek
Již ve starověkých římských dobách se lidé zajímali o měření chůze. V tomto případě pojem míle souvisel s potřebou umět lépe řídit armádu. Ve skutečnosti to byla myšlenka měření vzdálenosti, kterou ušli římští vojáci, která motivovala Leonarda Da Vinciho k vytvoření jednoho z prvních mechanických krokoměrů na světě v 15. století. Slavní umělci a aktivisté jako Ralph Waldo Emerson, Henry David Thoreau a Mahatma Gandhi všichni sdíleli své nápady, které podporovaly chůzi venku jako druh fyzického cvičení a meditace pro duši, stejně jako formu občanské neposlušnosti a pokojného protestu.
 
Jak oslavit Den venkovních procházek?
  • Projděte se venku!
Samozřejmě, první věc, kterou musíte udělat na Take a Walk Outdoors Day, je vstát z gauče, obout si tenisky a projít se. Ať už se ráno před prací probudíte a vyrazíte na procházku, nebo si během oběda uděláte malý výlet, je to skvělý začátek k vytvoření nového návyku chůze pro zdraví a pohodu. Může to být jen 10 minut chůze, abyste se trochu protáhli, nebo celá hodina pevným tempem, abyste spálili kalorie. V každém případě jde o to, vyjít alespoň na pár minut ven a jít se projít!
  • Dejte si závazek, že budete pravidelně chodit venku
Vzhledem k tomu, že se Den venkovních procházek koná začátkem roku, je skvělý čas přijmout závazek, že budete po celý rok zdravější tím, že se budete několikrát týdně procházet venku. Investujte do nákupu krokoměru nebo použijte aplikaci na chytrém telefonu, která vám pomůže s motivací při provádění těchto kroků každý den. Chcete-li, aby tento zvyk s větší pravděpodobností přetrval, možná si vezměte kamaráda, přítele nebo manžela a vydejte se společně ven na procházku! Procházka venku s cvičebním partnerem může být mnohem zábavnější, protože nabízí nejen někoho, kdo bude dělat společnost, ale také poskytuje zodpovědnost.
  • Vytvořte seznam hudebních skladeb pro chůzi
Na počest dne Take a Walk Outdoors Day si udělejte seznam hudby, která vám bude hrát při této procházce. Inspirujte se některými z těchto titulů, které jsou napsány na téma chůze: Walking on Sunshine (1983). Tato píseň, kterou vydala britská kapela z osmdesátých let, byla nejoblíbenější, kterou tato kapela vydala.Procházka v Memphisu od Marca Cohna (1991). Tato píseň, kterou napsal a nahrál Marc Cohn, byla nominována na cenu Grammy za píseň roku. Walking by Myself od Jimmieho Rogerse (1956). Naučte se vážit si toho času o samotě a chůze po vlastní ose. Walk of Life od Dire Straits (1985). Tato píseň, která se objevila na pátém albu Dire Straits, má chytlavou melodii, která je ideální na procházky!
  • Uspořádejte komunitní událost
Udělejte něco tento den nejen pro sebe, ale i pro lidi v komunitě kolem vás vytvořením události na počest dne Take a Walk Outdoors Day. Povzbuďte přátele, členy rodiny, spolupracovníky a sousedy, aby vyšli ven a udělali si procházku, která může být hodně zábavná a zdravá pro všechny zúčastněné. Mnoho lidí také rádo pořádá tyto typy komunitních pěších akcí, které se využívají k získávání finančních prostředků a darů na charitu, čímž jsou výhody a výnosy ještě větší.
  • Investujte do nových vycházkových bot
Ti, kteří slaví Den procházení venku, možná budou chtít zvážit skutečnost, že správná obuv je velmi důležitá, pokud jde o péči o nohy. Kromě prevence zranění pomáhá nošení dobré vycházkové obuvi také k udržení správné techniky.
 
Podívejte se na některé z těchto důvodů, proč by mohl být čas zvážit nákup nových vycházkových bot, které nahradí vaše staré:
  • Vaše současné vycházkové boty vykazují opotřebení. Podívejte se na podrážky vašich vycházkových bot. Pokud jsou nášlapy na špičkách nebo patách opotřebované, možná je čas pořídit si nové vycházkové boty.
  • Vaše vycházkové boty jsou volné. Vycházková obuv by vám měla dobře a pohodlně sedět. Pokud mají docela dost volnosti, i když jsou bezpečně uvázané, znamená to, že je čas začít nakupovat.
  • Bolí vás kolena a kyčle. Když tyto vycházkové boty trochu zestárnou, mezipodešev se může přestat stlačovat, což znamená, že přestanou poskytovat potřebné tlumení nárazů a podporu.
  • Získejte motivaci chodit více. Je úžasné, co může udělat malá finanční investice do nějaké nové vycházkové obuvi, která vám poskytne extra motivaci k tomu, abyste každý den chodili venku.
https://www.enviweb.cz/