Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 5. června - Světový den životního prostředí

5. června - Světový den životního prostředíDatum konání:
5.6.2023

plastic-g359c648e7_640.jpgSvětový den životního prostředí ustanovilo v roce 1972 Valné shromáždění Organizace spojených národů. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je tento svátek považován za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upřít pozornost světové veřejnosti na zásadní ekologické výzvy současnosti. Každý může napomoci řešení ekologických problémů, ochrana životního prostředí se týká každého z nás.

Rok 2023 je 50. výročím Světového dne životního prostředí. Letos je jeho "patronem" Pobřeží slonoviny ve spolupráci s Nizozemskem. Pro letošek se zaměřujeme na řešení znečištění plasty. Zůstaňte pozitivně naladěni a zjistěte, jak můžete #BeatPlasticPollution :-).

Každý rok se na celém světě vyrobí více než 400 milionů tun plastů, z nichž polovina je navržena tak, aby byla použita pouze jednou. Z toho je méně než 10 procent recyklováno. Odhaduje se, že 19-23 milionů tun ročně skončí v jezerech, řekách a mořích.