Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jak vyzrát na podzimní virózy? Přehled bylinek, které pomohou s kašlem i nachlazením

Jak vyzrát na podzimní virózy? Přehled bylinek, které pomohou s kašlem i nachlazenímDatum konání:
16.10.2021

cup-gaf2e297fb_640.jpgJak vyzrát na podzimní virózy? Přehled bylinek, které pomohou s kašlem i nachlazením

Čaj je první pomocník, po kterém sáhneme při virózách a nachlazení. Které bylinky nám posílí imunitu a jak se zbavit kašle, rýmy či bolestí hlavy? Zeptali jsme se odborníků na fytoterapii.

Máta peprná

Máta posiluje přirozenou obranyschopnost a imunitní systém, podporuje normální funkci dýchacího systému. Je tedy vhodná i k inhalaci. Pomůže na nevolnost žaludku.

Meduňka lékařská

Jedná se o přírodní antioxidant. Meduňka je účinná na uklidnění a pokojný spánek, pomáhá při stresu a nespavosti. Nálevy uleví při žaludečních nevolnostech, bolestech hlavy a potížích s dýchacím systémem.

Echinacea

Echinacea neboli třapatka nachová má silný protizánětlivý účinek. Pomůže tak s posílením imunity a detoxikací organismu. Zároveň je účinná při zánětu močového měchýře, nachlazení, bolesti v krku, kašli i zánětu horních cest dýchacích.

Mateřídouška

Mateřídouška pomáhá při bolestech hlavy a nespavosti, zvyšuje obranyschopnost organismu a je vhodná i při žaludeční nevolnosti a infekci dýchacích cest.

Černý bez

Květ černého bezu je dobrým pomocníkem při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, podporuje vykašlávání a pocení. Plod navíc pomůže vyčistit zažívací systém a ledviny a podporuje imunitní systém.

Jitrocel kopinatý

Po jitroceli můžeme sáhnout při bronchitidě a zánětech plic. Usnadňuje odkašlávání, čistí žaludek a střeva a pomáhá také při potížích s trávicím systémem.

Lípa malolistá

Květ lípy podporuje pocení a odhlenění, uleví také při bolestech hlavy a nespavosti. Je tedy vhodným pomocníkem při zánětech, horečkách a nachlazení.

Divizna velkokvětá

Květ divizny stimuluje brzlík, a podporuje tak imunitu. Pomáhá především na záněty průdušek.

Yzop lékařský

Kvetoucí nať yzopu pomáhá zmírňovat kašel všeho druhu. Má silný protizánětlivý účinek a dezinfikuje dýchací cesty.

Všechny uvedené rostliny podporují vylučovací systém močopudným účinkem. Organismus se tak rychleji zbaví toxické zátěže. K zesílení účinku čajů můžeme přidat kvalitní včelí med, šťávu z citrónu či tinktury z lichořeřišnice, echinacey nebo černohlávku.

Článek převzat: https://pozitivni-zpravy.cz/