Kvalita ovzduší

Děčín
Doksany
Chomutov
Krupka
Lom
Litoměřice
Měděnec
Most
Rudolice v Horách
Sněžník
Štětí
Teplice
Tušimice
Ústí n.L.-Všebořická (hot spot)
Ústí n.L.-Kočkov
Ústí n.L.-město
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 12. listopadu - Týden o vztazích mezi lidmi a zvířaty

12. listopadu - Týden o vztazích mezi lidmi a zvířatyDatum konání:
12.11.2023

paw-7231300_640.jpgTýden o vztazích mezi lidmi a zvířaty

Naše spojení se zvířecí říší je pouto, které přesahuje slova. Od našich chlupatých společníků po majestátní divokou zvěř přinášejí do našich životů radost a zázraky.

Vztah mezi lidmi a zvířaty sahá až do historie lidstva a ještě dál! Jako spoluobyvatelé planety sdílejí zvířata a lidé zdroje a v ideálním případě rozvíjejí vzájemně výhodné způsoby existence.

Nicméně, protože lidé jsou na vrcholu zvířecí říše, jsou chvíle, kdy není dbáno na to, aby se se zvířaty zacházelo tak, jak by si zasloužila. Human Animal Relationship Awareness Week (HARA) je o zlepšování lidských znalostí s cílem zlepšit životy zvířat, která všichni milujeme a potřebujeme, a vytvářet komunity, které jsou humánnější a soucitnější.
 
Týden historie vztahu mezi lidmi a zvířaty
Human-Animal Relationship Awareness Week byl zahájen v roce 2016 organizací Animals & Society Institute, což je nezisková vědecká organizace, jejímž účelem je rozšířit znalosti o vztazích mezi lidmi a zvířaty. Kromě toho se skupina snaží rozvíjet zdroje v oblasti studia mezi lidmi a zvířaty, a to vše při práci na prevenci krutosti a násilí vůči zvířatům.
HARA pracuje na zlepšení života zvířat a zároveň posouvá způsob, jakým se chovají k lidem na celém světě a jak s nimi zacházejí. Cílem týdne Human Animal Relationship Awareness Week je upozornit na neutěšenou situaci zvířat, nabídnout vzdělání a lepší zdroje k vybudování lepších vztahů do budoucna.
 
Jak oslavit Týden povědomí o vztazích mezi lidmi a zvířaty
Hledáte nápady, jak sledovat Týden uvědomění o vztazích mezi lidmi a zvířaty? Zapojte se tím, že naplánujete oslavu a zvážíte některé z těchto nápadů:
 
Navštivte akce
Různé organizace a partneři Animals & Society Institute se snaží tento týden pořádat akce, které budou vzdělávací a podporující komunitu. Kromě toho každý rok během oslav Animals & Society Institute nabízí řadu různých souvisejících čtení z jejich spravovaných časopisů, které jsou nabízeny s otevřeným přístupem. To umožňuje komukoli získat lepší přístup k informacím a vzdělání týkajícím se tohoto tématu během týdne Human Animal Relationship Awareness Week!
 
Ukažte svému mazlíčkovi zvláštní uznání
Zvířata nabízejí širokou škálu příležitostí pro jednotlivce a rodiny, aby měli vzájemně prospěšný vztah. Domácí mazlíčci mohou být pro lidi prospěšní různými způsoby, včetně poskytování společnosti, ochrany, vzájemného respektu a mnoha dalších. Na počest Human Animal Relationship Week zvažte způsoby, jak dát domácímu mazlíčkovi trochu lásky, pozornosti a uznání za způsoby, které nabízejí tolik výhod a dělají svět lepším místem.
 
Pomozte útulku pro zvířata
Ti, kteří nechovají vlastní domácí mazlíčky nebo nemají přístup k trávení času se zvířaty během tohoto týdne, mohou být stále součástí oslav Týdne uvědomění si vztahů mezi lidmi a zvířaty! Skvělým způsobem, jak toho dosáhnout, může být dozvědět se trochu více o útulcích pro záchranu zvířat v místní oblasti a pak najít způsoby, jak pomoci. Pomoc je často potřeba, ať už jde o poskytnutí finanční pomoci nebo krmení pro domácí mazlíčky, nebo o přihlášení se jako dobrovolník pro péči o zvířata a jejich čištění nebo vykonávání administrativních povinností v útulku!
 
https://www.enviweb.cz